Skip to content

Klassikaline taluukselink, käepideme kõrgus ~22cm, läbi ukse mineva osa pikkus 6,5cm, hoova pikkus ~26cm oksüdeeritud, komplektis 4 detaili,

76,15  sis. KM

25 laos

Tootekood: A11 Kategooria

Kirjeldus

Klassikaline taluukselink, käepideme kõrgus ~22cm, läbi ukse mineva osa pikkus 6,5cm, hoova pikkus ~26cm oksüdeeritud, komplektis 4 detaili,

Kuidas õigesti paigaldada taluukselinki?

Kõigepealt: taluukselingi komplekt koosneb neljast osast: käepide tilaga, sang, kramp ja vastus.

Käepide tilaga paigaldatakse alati sissepoole. Aseta tila soovitud asukohta ja suru sellega jälg uksele. Puuri 14mm puuriga auk läbi ukse. Nüüd puuri teine auk sama augu alla nii lähedale kui võimalik ja alusta puuriga freesimist ehk üles alla liigutamist kuni mõlemad augud on muutunud ühtseks vertikaalseks sälguks. Järgnevalt kinnita käepide kas sepanaelte või kruvidega, sepanaeltega paigaldamisel tuleks valida naelad pikkusega, mis ulatuvad läbi ukse. Needi naelade otsad. Sealjuures kasuta kahte haamrit, suuremaga toeta naelapead ja väiksemaga needi.

Edasi sulge uks ja paigalda sang. Jälgi, et sang jääks horisontaalselt toetuma tila peale. Seejärel paigaldage kramp. Kramp tuleb paigaldada paar cm servast ja nii, et kui sang toetub tila peale ja on alumises asendis, siis krambi alumise osa ja sanga vahele jääks paar millimeetrit vahet. Suruge krampi märkimiseks vastu ust ja puurige 5mm augud ette. Siis lööge ettevaatlikult kramp sisse. Pöörake tähelepanu, et kramp ei hakkaks takistama sanga vaba liikumist, samal ajal ei tohi ka liiga suur vahe jääda.

Nüüd on aeg paigaldada vastus. Selleks asetage vastus õigele kohale piidale nii, et sang üle vastuse vabalt ise libiseks ja uks sulguks. Märgi ära ja puuri 6mm augud ette. Löö ettevaatlikult vastus sisse samal ajal jälgides, et uks sulguks vabalt.

Soovitame jätta sepiste paigaldamisel alati pigem veidi rohkem lõtke ja vahesid. Parem kostugu ukse sulgedes mõnus metallikolks, kui et miski põrkab tagasi ja ei jää kinni. Aukude ette puurimisel jälgige reeglit, et pigem peenem kui kohe suurem auk. Sepis peab vabalt sisse minema, aga ei tohi ka liiga kergelt sisse istuda. Ette puurimata jätta me ei soovita, kuna see võib puidu pragunema panna ja sellega ukse ära rikkuda.

Lisainfo

Kaal 0,62 kg
Kõrgus

22cm