Skip to content

Komplekti kuulub latthingede paar sagarate ja kahe sagarapoldiga 16x135mm, tsingitud ja pulbervärviga värvitud. Esimesest lati august soovitame kinnitada sepapoldiga, teistest aukudest 90mm pikkuste sepanaeltega.

98,61  sis. KM

24 laos

Tootekood: A410 Kategooria

Kirjeldus

Latthinged 70cm pikkused on valmistatud Eestis.

Komplekti kuulub latthingede paar sagarate ja kahe sagarapoldiga 16x135mm, tsingitud ja pulbervärviga värvitud. Esimesest lati august soovitame kinnitada sepapoldiga, teistest aukudest 90mm pikkuste sepanaeltega.

Sepishingede paigaldamine.

Latthingede paigaldamiseks peate varuma peale hingede ja kinnitusvahendite ka trelli, puupuurid, haamri, mutrivõtme, kiviposti (-lengi) korral ka kivipuurid koos vastava trelliga ja segu sagarapoltide kinnitamiseks.

Hingede sagarad on mõeldud juhuks, kui uks ja leng on ühes tasapinnas, erinevate kõrguste puhul valmistame mõõdule vastavad sagarad. Hinged kinnitatakse uksele nii, et poldid-kruvid-naelad läbistavad ukse põõna või karkassi. Sellega on meil hingelattide kõrgus paigas, nüüd saame lengile märkida sagarpoltide kohad, arvestades, et hingelatt hakkab kandma poldi lapiku otsa peal. Puidu sisse tuleb puurida ~3mm poldist peenem auk, kuhu tuleb polt sisse kruvida. Kiviposti puhul tuleb puurida selline auk kuhu polt vabalt sisse läheb ja kinnitada polt tugeva müürisegu või keemilise ankrumassiga, sel juhul ei saa ust enne segu kivistamist ette panna.

Hingelattide kinnitamiseks aukude märkimisel tuleb arvestada, et hingelati ava ja sagara vahele on jäetud väike lõtk, et uks vabalt käiks. Seega tuleb hingelati poldiauke uksele märkides ukse ülemine ots lõtku jagu lengile (kus on sagarad) lähemale panna ja alumine väljapoole nihutada.

Hingelati sagarapoolse otsa soovitame kindlasti kinnitada poldiga. Ülejäänud võivad olla kas sepanaelad või kruvid, mõlemal juhul puurida ette pisut peenem auk.

Sepanael tuleb võimalusel valida sellise pikkusega, et naela ots ulatuks mõne cm läbi puidu. Nüüd vajame kahte haamrit. Suurema toetame vastu naelapead ja väiksemaga tuleb naela ots täisnurga all kõveraks lüüa. Viimaseks lüüa kogu naela väljaulatuv osa vastu ust-põõna nii, et esmalt kõveraks löödud ots tungib puitu ja kinnitub nagu koba. Seda naela enam väljapoole tõmmata ei saa ja hing on väga kindlalt kinni.

Lisainfo

Kaal 3,5 kg
Mõõtmed 70 cm
Laius

70cm

Kaal

3,5kg

Viimistlus

Värvitud+Zn