Skip to content

Komplekti kuulub latthingede paar sagarate ja kahe sagarapoldiga 10x110mm, tsingitud ja pulbervärviga värvitud.

Esimesest lati august soovitame kinnitada sepapoldiga, teistest aukudest 90mm pikkuste sepanaeltega

55,91  sis. KM

21 laos

Tootekood: A401 Kategooria

Kirjeldus

Latthinged 50cm komplekti kuulub latthingede paar sagarate ja kahe sagarapoldiga 10x110mm, tsingitud ja pulbervärviga värvitud.

Esimesest lati august soovitame kinnitada sepapoldiga, teistest aukudest 90mm pikkuste sepanaeltega

Sepishingede paigaldamine.

Latthingede paigaldamiseks peate varuma peale hingede ja kinnitusvahendite ka trelli, puupuurid, haamri, mutrivõtme, kiviposti (-lengi) korral ka kivipuurid koos vastava trelliga ja segu sagarapoltide kinnitamiseks.

Hingede sagarad on mõeldud juhuks, kui uks ja leng on ühes tasapinnas, erinevate kõrguste puhul valmistame mõõdule vastavad sagarad. Hinged kinnitatakse uksele nii, et poldid-kruvid-naelad läbistavad ukse põõna või karkassi. Sellega on meil hingelattide kõrgus paigas, nüüd saame lengile märkida sagarpoltide kohad, arvestades, et hingelatt hakkab kandma poldi lapiku otsa peal. Puidu sisse tuleb puurida ~3mm poldist peenem auk, kuhu tuleb polt sisse kruvida. Kiviposti puhul tuleb puurida selline auk kuhu polt vabalt sisse läheb ja kinnitada polt tugeva müürisegu või keemilise ankrumassiga, sel juhul ei saa ust enne segu kivistamist ette panna.

Hingelattide kinnitamiseks aukude märkimisel tuleb arvestada, et hingelati ava ja sagara vahele on jäetud väike lõtk, et uks vabalt käiks. Seega tuleb hingelati poldiauke uksele märkides ukse ülemine ots lõtku jagu lengile (kus on sagarad) lähemale panna ja alumine väljapoole nihutada.

Hingelati sagarapoolse otsa soovitame kindlasti kinnitada poldiga, ülejäänud võivad olla kas sepanaelad või kruvid, mõlemal juhul puurida ette pisut peenem auk.

Sepanael tuleb võimalusel valida sellise pikkusega, et naela ots ulatuks mõne cm läbi puidu. Nüüd vajame kahte haamrit. Suurema toetame vastu naelapead ja väiksemaga tuleb naela ots täisnurga all kõveraks lüüa. Viimaseks lüüa kogu naela väljaulatuv osa vastu ust-põõna nii, et esmalt kõveraks löödud ots tungib puitu ja kinnitub nagu koba. Seda naela enam väljapoole tõmmata ei saa ja hing on väga kindlalt kinni.

Latthinged 50cm on lihtsa klassikalise disainiga. Tsingitud ja pulbervärviga värvitud, mis annab neile korrosiooni-kaitse igas olukorras.

Lisainfo

Kaal 1,8 kg
Laius

50cm

Kaal

1,7kg

Viimistlus

Värvitud+Zn